2 Haziran 2024 Oğlak Dolunayı: Neyi kaybetmekten korkuyorsun?

Kendine mi, hayata mı, ailene mi, kaderine mi, sevgiline mi, talihine mi, kardeşine mi, Tanrı’ya mı meydan okumak istediğini bilmiyorum. Tek bildiğim; kararsızlığın yüzünden her şeye herkese kızgınsın. Karar vermenin ezici sorumluluğunu taşımaya cesaret edebilecek misin? Dolunay gerçeklik algını zora sokabilir. İnandıkların, kendini adadıkların birer birer elinden kayıp gidebilir. Eskisinden daha ileri bir bakış açısına sahip olduktan sonra karar vermen daha iyi olabilir. Başarısız olma riskin azalır, geçici hislerle karar vermiş olmazsın. İşte dolunay buna imkân yaratmak istiyor. Hep birlikte daha büyük bir gerçekliğe adım atmamızı destekliyor.   

Neyi kaybetmekten korkuyorsun?  

Dolunay, her şeyi doğru, tam, hakkıyla yapıp yapmadığını sorgulamana neden olacaktır. Kendinde veya karşı tarafta bulduğun eksikler seni eskisinden daha fazla rahatsız eder. İlişkide, evde, işte, ailede yolunda gitmeyen ne varsa iyileştirmek, düzeltmek isteyebilirsin. Bazıları yolunda gitmeyen konularla alakalı karşı tarafı suçlamaya meyilli olacaktır. Özgürlüğünü, sağlığını, mutluluğunu, sevdiklerini, gençliğini, hayatı, zamanı, güzelliğini, paranı her şeyi ama her şeyi kaybetmekten ödün kopuyor olabilir. 

Oğlak Dolunayı yarım kalan ne varsa tamamlaman konusunda baskı yaratır. Oğlak dolunayı, sorumluluklarına sahip çıkman, düzenli olman, her şeyi usulüne göre yapman için uyarandır.    

İç dünyanda fırtınalar koparan ama hayatında değişikliğe gidemediğin konular gündeminde olacak. Aşkta, işte, evde söylenmemiş sözleri söylemek, hak ettiğin değeri görmek, başarılarının alkışlanmasını istemek hakkındır. Yeter ki bunu huzur içinde yapmaya çalış. 

Oğlak dolunayı sorumlulukları ve sorumluluk duyduklarını hatırlatır

Esasen her şeyin daha iyi, güzel, adil olmasını istiyorsun. Bunu başarmak için dünyayı ayağa kaldırabilirsin. Başaramazsan çatışmaya girmekten çekinmezsin. Kendine veya dış dünyaya savaş açmana gerek yok. Önce derin bir nefes al ve olup biteni, durumu anlamaya çalış. Mevcut durumu kabul et, yapabileceğin iyileştirme varsa mutlaka yap. Destek alabileceğin kişilerle iletişime geç. Sırf gücün yettiği için senden güçsüz olanı ezme. Haksızlığa uğradığını, suistimal edildiğini, kurban olduğunu düşündüğün alanlarda objektif olmaya çalış.  

Dolunay otorite figürleriyle çatışman konusunda teşvik edici olabilir. Annenle, babanla, patronunla, senden güçlü olanla en önemlisi Tanrıyla çatışmaya hazırsın. Enerjini, yeteneklerini çatışmak, yakmak, yıkmak yerine hayatını güzelleştirmekte kullanmalısın. Her şey döngüsel. Elbette yıkımda, yaratımda birbirini kovalıyor. Çoğu zaman yıkmadan yenisini inşa edemediğinde doğru. Yüksek değerlerinden vaz geçmene gerek kalmadan yeni bir hayat inşa etmeni diliyorum. 

Hayatında büyük değişiklikler yapmaya hazırsın. İç sesini yok saymamanı, vicdanını susturmamanı öneriyorum. Aklının kararını kalbinin onayına sun. 

Hayatın tüm nimetlerinden yararlanmak isteyebilirsin. Bunlara sahip olmayı hak ediyor da olabilirsin. Birçoğu sen istemeden, uğraşmadan sana sunulmuşta olabilir. Önemli olan gerçekten ne istediğini, neyin sana iyi geleceğini bulman. Bu Dünyaya neden geldiğini hatırlaman ne hoş olurdu. Sen kim olmaya, ne yapmaya geldiğini hatırlamaya çalış. Bu konuda tek referansın geçmişte yaşadıkların. Neler yaptın, neden keyif aldın, kendini neye adadın? Büyük ihtimalle şu an bambaşka şeyler yapmak arzusundasın. 

Hep kendimi geliştirmeye, değiştirmeye çalıştım, sorumluluk aldım, hayatı-kendimi sorguladım, topluma katkı sunan alanlarda özveriyle çalıştım diyenler size bir iyi bir de kötü haberim var. İyi haber; emekleriniz karşılıksız kalmayacak, kalmadı. Sen bu Dünyaya sadece yiyip içip gezmeye gelmediğinin farkında olanlardansın. Bu hayatta kendine ve yüce aleme verdiğin sözü tuttun. Kendini geliştirdin, hakiki insan olma yolunda ilerledin. Geride kalmaktan kurtuldun. Geleceğin Dünyasında var olma hakkına kavuştun. Kötü haber ise şu; oyun çoktan bitti. Yaşanan yaşandı, seçilen seçildi, başaran başardı. Kısaca hayata dahil olma arzusuyla yanıp tutuşsan da yaşanacak bir Dünya kalmadı. Yani basit, sade, neşeli bir hayat yaşayamazsın. Sen en iyisi yeni vazifenin farkına varmaya çalış. Kendin ve insanlık için yapabileceklerine odaklan. Eski yoldan gitme, her şey değişti. Kendinin de görevlerinin de yeni versiyonuna çok yakında kavuşacaksın. 

Elbette hiç böyle bir sorumluluk duymamış, kendi için yaşamış pek çok insanda var aramızda. Onlarda bu dolunayda bir içe dönüş yaşayabilir. Eksik olan ne diye sorgulamaya başlayacaklarını düşünüyorum. Standart ve stabil hayatları artık kendilerine yetmeyecektir. Öncülerin ardından onlarda ilerleyecekler. Elbette eskisi gibi yaşamaya devam da edebilirler. Seçimlerimizde her zamankinden daha özgür olduğumuz dönemlerdeyiz.  

Oğlak dolunayı bol sorgulamalı geçecek. Sanki sen farkına varmadan zaman ayaklarının altından kaydı. Asırlar sonraya uyandın. Aradaki kayıp zamanın tortularına, yorgunluğuna, olgunluğuna ve doygunluğuna sahipsin. Beki biraz kendine yabancılaştın. Sanki sen uykudayken değerlerin, duyguların, kimliğin, beklentilerin, isteklerin, inandıkların değişti. Yeni hayatına, düzenine, kendine zamanla alışacaksın.  

Dilerim kendini ve sana düşen görevleri arar, bulursun. Bulduğun her neyse seni mutlu eder. Öyle veya böyle değişecek olan hayatına kolayca uyumlanacağına yürekten inanıyorum.   

Dolunay burç yorumlarını aşağıya bırakıyor şahane bir dolunay deneyimi diliyorum. 

Yükselen Koç 

Bu Dolunay sırasında kariyerinle ilgili meydan okumak isteyebilirsin. Bu meydan okumanın sana yükleyeceği sorumlulukları iyi düşünmelisin. İş hayatında daha adil ve güzel bir düzen yaratman gerekiyor. Bu süreçte, içsel otorite figürlerinle çatışmak yerine, kendini geliştirme ve topluma katkıda bulunma amacını hatırla. Sorumluluk alarak ve özveriyle çalışarak geleceğin dünyasında var olma hakkı kazanabilirsin. Ancak önce düzenli gelir imkanlarına odaklanarak hayatında biraz rutin yaratmanı öneririm. 

Yükselen Boğa 

Dolunayda dünya görüşünü ve inanç sistemini sorgulayabilirsin. Uzak kültürlerle iş-ticaret imkanlarını veya akademik kariyer yapma konusunu gözden geçir. Bu dönemde, kendini ve gerçeklerini sorgulayabilirsin. Yeni Dünya’nın daha adil ve kapsayıcı bir yer olmasına katkıda bulunmak isteyeceksin. İçindeki cesareti kullanarak, bilinçli bir şekilde yeni bir hayat inşa edeceksin. Yakın çevren ve kardeşlerinle yürüdüğün yolun artık senin yolun olmadığını düşünmeye başlayabilirsin. Bu durumu lisanı uygun bir şekilde dile getirip kendi yoluna gitmelisin. 

Yükselen İkizler 

Dolunay, finansal açıdan seni etkileyebilir. Müşterek gelir-giderleri gözden geçirmen gerekebilir. Bu süreçte mali olarak daha güvende hissetmenin yollarını ara. Yeni bir düzen yaratma sürecinde, mali bağımsızlığını elde etmeye çalışırken, toplum içindeki sorumluluklarını ve rollerini yeniden değerlendir. İlişkilerde ve finansal bağlantılarda adil ve dengeli bir yaklaşım geliştirerek, Yeni Dünyadaki yerini güçlendir. Finansal sorunlarını çözüme ulaştıracak kaynaklar elde edebilirsin. 

Yükselen Yengeç 

Dolunay yakın arkadaşlarınla, eşinle ilişkini gözden geçirmen gerektiğini söylüyor. İlişkilerde adalet ve eşitlik arayışı içine girebilirsin. Duygusal olarak zorlayıcı olan bu süreçte, empati ve anlayışla hareket etmek, ilişkilerinde ve toplumda daha sağlam bir temel oluşturmana yardımcı olacak. Kendi iç sesini dinlemen partnerinle dengeli bir ilişki kurman için yeterli. Yeni anlaşmalar, sona eren hukuki süreçler daha özgür hissetmeni sağlayabilir. Dış görünüşünle ilgilen, sağlığına özen göster daha bakımlı olmak sana iyi gelecektir.  

Yükselen Aslan 

Günlük rutinlerinde ve iş koşullarında iyileştirme yapman gerekiyor. Sistemli ve düzenli bir yaşam sürmen, Yeni Dünya’nın kaos ve belirsizliklerle dolu dönemlerinde sana daha fazla kontrol ve huzur sağlayabilir. İş verimliliğini artırırken, aynı zamanda kişisel sorumluluklarını ve topluma olan katkılarını da göz önünde bulundur. Sağlık ve iş ortamındaki iyileştirmeler, senin daha etkili ve üretken bir birey olmana imkân tanıyacak. Çeşitli bağımlılıklarını geride bırakman daha rafine bir hayat yaşaman mümkün.  

Yükselen Başak 

Dolunayda senin için yaratıcılık ve romantizm ön plana çıkıyor. Yaşamında daha fazla neşe ve tatmine ihtiyaç var. Aşk hayatında ve yaratıcı projelerinde eksik olan yönleri tamamlamak isteyebilirsin. Toplumsal sorumluluk almanın ve özverili çalışmanın meyvelerini toplayacaksın. Bu süreç, senin daha yaratıcı ve duyarlı bir birey olarak gelişimine katkı sağlayacak. Yeni Dünya’da kendine yer bulman yeni sorumluluklarla mümkün. Geleceğinle ilgili kararlar alman gerekecektir. 

Yükselen Terazi 

Ev ve aile hayatındaki dinamikleri bu Dolunay’da yeniden değerlendirirken, eski ve yeni dünya arasında köprüyü kurmaya çalış. Aile içi ilişkilerde ve ev ortamında gereken değişiklikleri yaparak, daha sağlam bir temel üzerine yaşamını kurabilirsin. Eski meseleleri çözüme kavuşturmak ve aile büyükleriyle ilişkilerini iyileştirmek, Yeni Dünya’nın daha barışçıl ve uyumlu bir parçası olmana yardımcı olacak. Kariyer hayatınla ilgili önemli kararlar alabilir, başarılı bir çıkış yakalayabilirsin. Artık kendini daha değerli hissedeceksin. Aşk iş hayatında karşına çıkabilir. 

Yükselen Akrep 

Bu Dolunay sırasında iletişim becerilerin ve yakın çevrenle olan ilişkilerin ön plana çıkabilir. Kardeşlerle ve komşularla yaşanan anlaşmazlıkları çözmeye çalışabilirsin. Bundan sonraki hayatında iletişim ve bilgi paylaşımı eskisinden çok önemli olacak. Bilgi edinme yöntemlerini gözden geçir, daha açık ve anlayışlı bir iletişim kurmayı başarırsan kazanırsın. İyi bir iletişimci olman toplumda değişim yaratmana ve daha adil bir düzen oluşturmana yardım eder. Yurtdışı bağlantılı işlerden daha çok kazanç elde edebilirsin. 

Yükselen Yay 

Mali durumunu gözden geçirirken, finansal bağımsızlığı artıracak stratejiler geliştir. Bu Dolunay, gelirlerini artırma ve harcamalarını kontrol altına alma fırsatı sunar. Yeni Dünya’nın ekonomik yapılarına uyum sağlamak için bir adım atman gerekiyor. Kendi değerini bilerek ve kişisel yeteneklerini geliştirerek, finansal kaynaklarını daha bilinçli kullan. Sürdürülebilir bir yaşam tarzına geçiş yapmak zorundasın. Ailenin, eşin kaynaklarını bir yere kadar kullanabilirdin. Kendi kaynaklarını yaratman hayatını daha anlamlı hale getirebilir.  

Yükselen Oğlak 

Bu Dolunay, kişisel hedeflerini ve toplumsal imajını gözden geçirmeni öneriyor. Nasıl bir hayat yaşamak istiyorsun? Kendini ve insanlarla olan ilişkilerini gözden geçirerek, daha özgün ve etkili biri olarak yaşamanın yolunu bulmalısın. Bu süreçte, kendin için bir şeyler yaparsan, toplum içindeki yerini güçlendirmen daha kolay olabilir. Yeni bir iş veya hayat ortağı bulmayı düşünebilirsin. Sadece sahip olduklarını değil zorlukları, yorgunlukları da paylaşmayı öğrenmelisin.    

Yükselen Kova 

Dolunay, iç dünyana ve geçmişe dair problemleri çözmene yardımcıdır. Bilinçaltındaki korkularla yüzleşmen iç huzuruna kavuşmanı sağlar. Meditasyon gibi içsel çalışmalar seni rahatlatır. Bu sayede toplumun ruhsal anlamda büyümesine ve değişmesine daha fazla katkı sağlarsın. Sağlığına, beslenme alışkanlığına özen göstermelisin. İş hayatında değişiklikler olması, daha çok kazanmaya başlamanı sağlayacak adımlar atman sürpriz değil. 

Yükselen Balık 

Sosyal çevren, arkadaşların ve toplumsal bağlantıların bu Dolunay sırasında önemli bir sınavdan geçiyor. Grup içindeki rolünü ve bu ilişkilerin yaşamındaki önemini değerlendirirken, daha katılımcı ve etkili bir toplum üyesi olma yolunda ilerleyeceksin. Toplumsal sorumluluklarını gözden geçirerek, Yeni Dünya’nın daha adaletli ve dengeli bir yapıya kavuşmasına hizmet edebilirsin. Bu süreçte, topluluk içindeki etkinliğini ve etkileşimlerini artırarak, değişimin bir parçası olabilirsin. Aşk hayatın, çocuklarınla ilişkilerin gözden geçirilebilir.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir