İzmir’deki yangını söndürdü son yolculuğuna uğurlandı! Acı detay ortaya çıktı

Topkaya için İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’nün Karşıyaka’daki merkezinde tören düzenlendi. Törene Serkan Topkaya’nın eşi Fatma Topkaya, çocukları Abdulsamet Topkaya ve Esmanur Topkaya, babası Resul Topkaya ve annesi Fadime Topkaya ile ağabeyleri Metin Topkaya, Osman Topkaya ve Güven Topkaya’nın yanı sıra İzmir Valisi Süleyman Elban, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, Orman Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzer, İzmir İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İzmir İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Osman Kılıç, Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanı Tuğamiral Serkan Tezel, İzmir Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz ve meslektaşları katıldı.

‘MAZERET ÜRETMEDİ’

Törende konuşan Vali Elban, “Orman teşkilatımızın mensupları, günlerdir orman yangınıyla mücadele verdi. Dinlenmeden, evini, ocağını görmeden yangınla mücadele eden bir kahraman şehidimizi, ebediyete uğurlayacağız. Vatan görevi için kendisine diğer illerden ihtiyaç var dendiğinde, oraya koştu. Sonra döndü. Yolda, Bayındır’daki orman yangını söylenince ‘yorgunum’, ‘dinlenmedim’ ‘niye gidiyorum’ gibi mazeretler üretmedi. Doğrudan, yeni kalkmış, dinlenmiş ve göreve hazır bekliyor gibi yangının üzerine gitti. Orada da fedakarca mücadele etti. Sonrasında yolda gelirken, takdiriilahi şehitlik mertebesine ulaştı. Ben bu şerefli mertebeye ulaşan, fedakarca çalışan kıymetli çalışma arkadaşımız Serkan Topkaya’ya, Rabbimden rahmet diliyorum. Rabbim önce ailesini sonra orman teşkilatımızdaki kardeşlerini ve bizleri de onun şefaatine nail eylesin” dedi.

‘AİLESİ, BİZE EMANET’

Orman Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Yüzer, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın başsağlığı dileklerini ileterek, “Teşkilatımızın başı sağ olsun. Ailesine sabır ve baş sağlığı diliyorum. Serkan Topkaya şehidimizdir. Ailemizin çok kıymetli bireyiydi. Ebedi istirahate uğurluyoruz. Orman Genel Müdürü olarak bizler her daim ailesinin yanındayız. Ailesi, bize emanet. Onların her türlü ihtiyaçlarında yanında olacağınızı ifade etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

KEMALPAŞA’YA GÖTÜRÜLDÜ

Konuşmaların ardından Topkaya için dualar okundu. Sonrasında Vali Elban, Serkan Topkaya’nın oğlu Abdulsamet Topkaya’ya Türk bayrağını teslim etti. Ardından Topkaya’nın naaşı, cenaze aracına kondu. Tören sonrası Topkaya’nın cenazesi, namaz için Kemalpaşa Rabia Hatun Camisi’ne götürüldü. Topkaya, ikindi namazının ardından Kemalpaşa Cennet Bahçesi Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir