6. Etnospor Kültür Festivali programında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, “6. Etnospor Kültür Festivali, gelenekle geleceği birleştiren önemli bir organizasyon. Türkiye’nin spor organizasyonları için büyük bir kapasitesi var. Festivalde kültür, sanat ve spor bir araya geliyor. Biz bunu destekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde spora önemli yatırımlar yaptık. Spor ülkesi olma yolunda ilerliyoruz” dedi.