Dün kalabalık bir kitleyle mazbatasını alan Abdullah Zeydan’ın yanında eş başkan Neslihan Şedal yer aldı. Zeydan, “YSK’nin aldığı hukuktan ve adaletten yana kararın, ülkemizde hukukun üstünlüğü, adaletin tesisi ve toplumsal barışın umutlarını ve birlikte özgürce yaşam iradesini daha da güçlendirmiştir. Coğrafyamızın çatışmalara ihtiyacı yok. Hepimizin toplumsal barışa ihtiyacı var” dedi. Zeydan, kararın Yargıtay’dan dönmesi durumunda yerine kayyum veya belediye meclisi üyeleri arasından seçim yapılacağına ihtimal verip vermediği sorusu üzerine “Herkesin, adalete, hukuka, demokrasiye saygı göstermesini; halkın iraresinin beş yıl boyunca devam etmesini bekliyoruz” dedi.
Related Posts
YKS’de sakız çiğnemek yasak mı 2024?
ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre, 8 Haziran Cumartesi 10.15’te başlayacak Temel Yeterlilik Testi’ne (TYT) 3 milyon 120 bin 878, 9 Haziran Pazar 10.15’te başlayacak Alan Yeterlilik Testleri’ne (AYT) 2 milyon 19 bin 709 ve aynı gün saat 15.45’te …
Türkiye sandık başında! İstanbul ve Ankara dahil 49 ilde oy verme işlemi başladı
Türkiye, 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçmek için sandık başında. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için aralarında Kahramanmaraş, Rize ve Gaziantep’in de bulunduğu 32 ilde seçmenler, saat 07.00’den itibaren sandık …
Son Dakika: Boğaz Trafiği Çift Yönlü Askıya Alındı
İstanbul Haydarpaşa açıklarında yaşanan olayda, 229 metre uzunluğundaki ALEXIS isimli yük gemisi makine arızası nedeniyle karaya oturdu. Bu durum, İstanbul Boğazı’nda gemi trafiğini etkiledi ve çift yönlü olarak askıya alındı. Kurtarma çalışmaları …